Szybkie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów

Dziesięć sekund wystarczyło Juventusowi na strzelenie bramki w drugiej połowie przeciwko Chelsea, dwie minuty to czas, w którym Benfica wykreowała kontrę zakończoną fenomenalną akcją indywidualną Darwina Nuneza. Niespodzianek nie było wiele, a drużyny postawiły na szybkie rozstrzygnięcia rywalizacji między sobą.

Robert Lewandowski trafił dwukrotnie przeciwko Dynamo Kijów przebijając się co raz wyżej w rekordach zarówno klubowych, jak i międzynarodowych, a mecz rozstrzygnął się po 30 minutach, gdy Polak najpierw strzelił bramkę z karnego, a później zaliczył drugą bramkę dzięki asyście Mullera. W drugiej połowie jeszcze dorzucono trzy gole i Ukraińcy wracali do domu z straconymi pięcioma bramkami. Klub z Monachium wyciągnął wnioski z poprzednich meczów i nie pokpił sobie sprawy podchodząc do rywalizacji z ekipą z Europy Wschodniej poważnie.

W hitowym meczu między obrońcą tytułu Chelsea, a Juventusem ten drugi zespół okazał się zwycięski. Obie ekipy zagrały bardzo ostrożnie, a Juventus wręcz z premedytacją starał się ograniczać atuty urzędującego mistrza. Zabrakło niebieskim koncentracji w drugiej połowie, kiedy szybką akcję wykorzystał Federico Chiesa. Dzięki prowadzeniu podopieczni Allegriego mogli na spokojnie kontrolować grę, a Tuchel rzucając kolejnych zawodników do boju realnie nie poprawił niczego, a to Juventus miał szansę na podwyższenie wyniku

Dzisiaj również miał miejsce rewanż finału Ligi Europy. Manchester United wzmocniony Ronaldo podejmował Villareal. Mecz dopiero nabrał kolorów drugiej połowie, gdzie oba zespoły strzeliły dwie bramki. Spotkanie zakończyło się jednak zwycięstem United strzelajacym w doliczonym czasie gry. Ekipa Solskjaera symbolicznie zrewanżowala się za przegrany finał i nie potrzebowali karnych. Barcelona udowodniła, że jest w kryzysie zarówno finansowym, organizacyjnym i sportowym. O ile porażka z Bayernem nie jest powodem do wielkiego wstydu to przegranie meczu z Benficą i to po szybko strzelonej bramce jest już bardzo złym sygnałem. Tym bardziej, że to Portugalczycy narzucili swój styl i jeszcze w drugiej połowie dorzucili drugą i trzecią bramkę. Barcelona bez wyników sportowych nie będzie w stanie udźwignąć innych problemów, brak gry z czołówką utrudni pozyskiwanie sponsorów, budowanie wizerunku, czy pozyskiwanie znanych nazwisk, które przyjdą nie tylko dla dużych pensji. Zespół nie ma tak zbudowanego wizerunku jak Real Madryt robiący pieniądze bez względu na sytuacje sportową.

Lille bez byłego trenera jest widmem ekipy sięgającej po mistrzostwo Francji. Problemy w lidze, oraz porażka z Salzburgiem są tego przykładem. Sevilla zremisowała z Wolfsburgiem, co jest małym zaskoczeniem. Poziom obu drużyn jest porównywalny, ale ambicje Hiszpanów sięgają zdecydowanie dalej, niż zespołu z Wolfsburga. Ostatecznie musiały podzielić się punktami. W pozostałych meczach bez zaskoczeń, Atalanta wygrała z Young Boys, a Zenit solidnie oklepał Malmo 4:0. Sytuacja w grupach powoli zaczyna się klarować.